Zakamarki na półce oraz Krecik

Zapraszam na kolejny przegląd biblioteczki mojego Wojtusia.


"Babo chce" od Zakamarków:
Zakamarki to wydawnictwo, które umiłowało sobie literaturę skandynawską- czasem zimną, trudną, jednak niezwykle mądrą i traktującą młodego czytelnika bardzo poważnie. Dzieci to doceniają i uwielbiają.
"Babo chce" to książka dla najmłodszych- z prostym tekstem, wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi oraz wyraźnymi ilustracjami. Choć ma miękkie kartki, moje dziecko nie zniszczyło tej pozycji- wręcz przeciwnie, stara się jak najlepiej potrafi przekładać strony i bardzo często przynosi mi do poczytania. Z tej serii wyszły jeszcze dwa tytuły ("Lalo gra na bębnie" oraz "Binta tańczy"), które są tak samo fajne i ukochane przez Wojtusia.
Polecam.


"Tydzień Krecika" od Bajki:
Krecika chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Zawsze pogodny i pomysłowy był ulubioną bajkową postacią wielu z nas. Wydawnictwo Bajka pokusiło się jakiś czas temu o wydanie kilku kartonowych książeczek z jego przygodami, do których wierszyki napisała Małgorzata Strzałkowska. Wojtusiowi się podoba, choć wierszyk jest jak dla mnie dość toporny. 
"Krecik pomaga myszce" od Egmontu:
I nasz kolejny Krecik, znów odziedziczony po moim bracie. Strony również są kartonowe i ich zdecydowaną większość zajmują ilustracje. Bajka opowiada o tym, jak myszka straciła dom i przyjaciele nie opuścili jej w biedzie. Wojtuś bardzo przeżywa tę historię. Polecamy.
"Gdzie idziemy?", "Jest tam kto?", "Wymyśl coś!", "A dlaczego?" od Zakamarków:
Nasza ostatnia propozycja na dziś to kolejna seria Zakamarków dla najmłodszych. Książeczki są kartonowe i solidnie wykonane. Zamysł każdej z książeczek w serii jest podobny: powtarzalna fraza i rozwiązanie "zagadki" na kolejnej rozkładówce i tak x5. Ilustracje są proste i oszczędne a tekst króciutki i nieskomplikowany. Na początku moje dziecko wytrzymywało właśnie tyle, ile trwało przeczytanie tekstu. Z czasem zaczęliśmy opowiadać o ilustracjach, a teraz Wojtuś pokazuje paluszkiem wszystko, co znajduje się na obrazkach. Wprost przepada za tymi tytułami. Polecamy bardzo, bardzo!
W książce "Wymyśl coś!" prosimy kolejno różne zabawki o swoje pomysły na deszczową nudę.


"A dlaczego?" odpowiada na różne niezwykle ważne pytania, np. dlaczego pan jedzie a ptak lata?


"Gdzie idziemy?" prowadzi nas po krętych i wąskich ścieżkach i pokazuje, co jest u ich celu.


"Jest tam kto?" oprowadza nas po zakamarkach domu, a ilustracje imitują drzwi w które możemy pukać i je otwierać.
I jak? =)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dlaczego nie lubię Kici Koci?

Krecik pokazuje skąd się biorą dzieci

Nareszcie są! Moje książeczki =) Seria Do Uszka Maluszka

Ważna życiowa lekcja- "Nie pójdę z nieznajomym"