Straszki śląskie są wśród nas!

 Zobaczcie tylko jaką piękną publikacją ozdobiłam swoją specjalną autorską półkę z książkami na sam koniec roku! =)
To "Straszki śląskie Są wśród nas!" wydane przez Miejski Dom Kultury "Południe" w Katowicach. Na początku roku informowałam Was o tym, że moja bajka pt. "Warto pomagać" zajęła I miejsce w konkursie "Straszki śląskie". Po wakacjach zorganizowany został konkurs malarski, a ta książka jest efektem obu tych konkursów- i wyszła świetnie!
Jest w twardej oprawie, a na 48 stronach z przyjemnego, nieco śliskiego (ale takiego jak lubię) papieru można znaleźć 6 bajek wraz z ilustracjami.
Kiedy zobaczyłam ilustracje do swojej bajki o jaroszkach, zaniemówiłam- są przepiękne! Zresztą zobaczcie sami i spróbujcie się nie zachwycić! Stworzyła je Daria Kucharczyk i po prostu przeszła samą siebie ;) Na okładce również znajduje się ilustracja z mojej bajki, ale wykonana przez Wiktorię Wójcik- i też bardzo mi się podoba =)
Jeśli interesujecie się polskimi wierzeniami i strachami, a w szczególności tymi z terenu Śląska- książka Wam się spodoba. W niektórych tekstach można znaleźć wiele słów występujących tylko tutaj- to dodatkowa ciekawostka i element edukacyjny =)

A tak między innymi prezentują się pozostałe ilustracje w książce- do każdej bajki tworzył je ktoś inny =)
I jak Wam się podoba? Prawda że piękna publikacja?

Książkę można nabyć w Miejskim Domu Kultury "Południe" w Katowicach a jej koszt wynosi 30 zł. Nie wiem jak wygląda sprawa z ewentualną wysyłką, ale myślę że warto napisać i zapytać- pracują tam bardzo sympatyczne osoby =)

Polecam!

Komentarze

  1. Ojej, bardzo dziękuję za wspomnienie o mnie :) To opowiadanie jest cudowne - pełne ciepła i pouczające. Od razu przykuło moją uwagę i wiedziałam, że to właśnie je koniecznie muszę zilustrować! Obecnie sama czekam na nadejście mojej kopii książki pocztą, bo niestety nie mogłam być na rozdaniu nagród. Bardzo się ucieszyłam, mogąc na Twoim blogu zobaczyć chociaż namiastkę tego, jak się prezentuje. Pozdrawiam i życzę więcej, i więcej tak pięknej twórczości.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Dlaczego nie lubię Kici Koci?

Krecik pokazuje skąd się biorą dzieci

Nareszcie są! Moje książeczki =) Seria Do Uszka Maluszka

Ważna życiowa lekcja- "Nie pójdę z nieznajomym"